Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA 27 MAJA 2018 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

* W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.

* W czwartek 31 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym Kościele będą sprawowane o godz. 8.30, 10.00, ok. 12.30 po przyjściu procesji i o 19.00. Na Nabożeństwo Majowe zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 10.00.
W tym roku procesja rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 w Kościele św. Jerzego i przejdzie następującą trasą: ul. św. Jerzego, Cmentarną, Ogrodową do Kościoła św. Józefa. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy. Procesje będą odprawiane przez 8 dni po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy Świętej o godz. 18.30.
Serdecznie zapraszamy chłopców do posługi ministranckiej a dziewczynki do scholi i sypania kwiatków. Opiekę nad ministrantami sprawuje ks. Robert, nad dziewczynkami s. Monika.

* W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Spowiedź podczas Mszy Świętych i od godz. 18.00. Odwiedzimy także chorych w domach. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o dzieciach naszych modlitwach.
Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

* Ze względu na urlopy w miesiącu czerwcu Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.30.

* W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.