Asysta parafialna

Przeglądając kolejne karty historii naszej parafii nie odnaleziono dokładnej daty powstania asysty, ale domyślając się śledząc historie innych asyst parafialnych można się domyślać, że sięga ona do początków powstania parafii św. Józefa, a już na pewno przeniesienia Kościoła św. Józefa na ulice Ogrodową. Kto był pierwszym założycielem i prezesem dokładnie nie wiadomo, ale po wielu zasłużonych osobach które działały w asyście parafialnej można historie jej zacząć od 1980 roku gdzie po odchodzącym z parafii prezesie asysty, panu Szczygielskim, opiekę przejął pan Tadeusz Andrzejak. Obecnie prezesem jest Kazimierz Pająk.

Nasza działalność w parafii polega przede wszystkim na uświetnianiu wszelkich uroczystości i procesji, a w szczególności na noszeniu chorągwi i szarf do nich, sztandarów, poduszek, różańca, baldachimu, latarenek, podtrzymywaniu kapłana idącego z Najświętszym Sakramentem. Poza tym: uczestniczymy ze sztandarem Św. Józefa w uroczystościach odpustowych w innych parafiach, na pogrzebach naszych członków i ich rodzin, zapraszamy inne asysty do udziału w naszej parafialnej uroczystości odpustowej (organizujemy dla nich tradycyjną „herbatkę”) ,ubieramy ołtarz na uroczystość Bożego Ciała, organizujemy pielgrzymki do różnych „miejsc świętych”.

Spotykamy się w każdą 1-szą niedzielę miesiąca na wspólnej Mszy Św. w naszej intencji o godz. 10.00, a później na krótkiej formacji z udziałem kapłana.
Tak oto wygląda nasza służba Panu Bogu. Jeśli chcesz i możesz robić „coś więcej dla Zbawiciela”, a ten rodzaj posługi Ci odpowiada, przyjdź do nas – czekamy na Ciebie w 1-szą niedzielę każdego miesiąca. Zapraszamy!