Redakcja

Szczęść Boże! Życzymy owocnego korzystania z jozef.org.pl

…wzywam cały Kościół do odważnego przekroczenia tego nowego progu, do wypłynięcia „na głębię” cyberprzestrzeni…”              – Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II wzywał do ewangelizacji w cyberprzestrzeni… W 2002 roku napisał orędzie INTERNET: NOWE FORUM GŁOSZENIA EWANGELII wciąż żywe i prorocze są Jego słowa.  Niech Duch Święty, prowadzi nas drogą Jezusa Chrystusa. Amen.

Jak powstała strona?

           W roku 2006 pan Marek Słabiński zaproponował stworzenie strony parafialnej i wraz z ks. Piotrem Braczkowskim założyli pierwsza stronę internetową parafii św. Józefa.  Pan Marek stworzył pierwszą wersję serwisu, a także użyczył na początek swojego serwera. 

     Pod koniec 2006 roku Monika i Darek Mazurek zaproponowali swoją pomoc. Zajęli się  budową strony w systemie Smod CMS. System umożliwiał w tamtym czasie konfigurację i edycję całego serwisu z poziomu panelu administracyjnego. Miał szczególną zaletę – wiele osób mogło w dowolnej chwili logować się w panelu administracyjnym i dodawać nowe treści na stronie.

   Kolejnymi Administratorami strony parafialnej byli kolejno Piotr Włodarczyk i Jerzy Szurgot.To dzięki pracy i zaangażowaniu p. Jerzego powstała podstrona poświęcona naszemu parafialnemu przedszkolu pw. Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchi. Dzięki niej Rodzice na bieżąco mogli śledzić postępy swoich pociech oraz najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola.
Od 2007 roku (z niewielka przerwą) Anna Oleksiewicz wspiera zamieszczanie informacji na stronie parafialnej oraz odpowiada za Dział „Czytelnia”.

Opiekunem duchowym strony parafialnej obecnie jest ks. Robert Kaczmarek

    W związku z postępem technicznym jaki ma miejsce w cyberprzestrzeni w Wasze ręce oddaję nowszą wersję strony „jozef.org.pl” opartą na systemie WordPress.
System ten zapewnia kompatybilność informacji zamieszczanych na stronie parafialnej z urządzeniami mobilnymi takimi jak tablet czy smartfon…

obecny administrator
Bartek Mucha 🙂