Stowarzyszenie Śpiewacze im. St. Moniuszki

Stowarzyszenie Śpiewacze im. St. Moniuszki organizuje nabór mężczyzn do chóru mieszanego.

Chór ma 126 lat tradycji. Powstał w 1894r przy kościele św. Józefa i, przez lata trudnej historii, podtrzymywał w Łodzianach ducha katolicyzmu i patriotyzmu.

Dziś to grupa około 40 osób, zjednoczona pasją śpiewania, w czym nie przeszkadza nieznajomość nut. Chór pod dyrekcją Magdaleny Szymańskiej zdobywa nagrody w konkursach i festiwalach, śpiewa w kościołach, klubach seniora, domach kultury. Śpiewamy utwory religijne, patriotyczne, ludowe, musicalowe, rozrywkowe. Prosimy o zgłoszenie panów, którym miłe jest śpiewanie i przyjacielskie środowisko, którzy zechcą uczestniczyć w próbach w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Ogrodowej 34, we wtorki i piątki w godz. 17-19, a także w spotkaniach towarzyskich, wyjazdach na wycieczki i konkursy.

Stowarzyszenie organizuje „Czwartkowe Wieczory Muzyczne u Moniuszkowców”, które odbywają się raz w miesiącu, i na których prezentują swój repertuar soliści, instrumentaliści i zespoły. Zapraszamy znanych artystów, jak też studentów Akademii Muzycznej . Bierzemy udział w „Nocach Muzeum”, prezentując własny repertuar. Serdecznie zapraszamy na te imprezy. Wstęp wolny.

Prosimy parafian kościoła św. Józefa Oblubieńca, mieszkańców Starego Polesia, by kontynuowali zwyczaje swoich Przodków, którzy licznie i aktywnie działali w Stowarzyszeniu.

Można nas zobaczyć na fb Stowarzyszenie Śpiewacze im. St. Moniuszki i na stronie moniuszkowcy.pl.tl nasz mail moniuszkowcy@o2.pl

W imieniu chórzystów prezes Zofia Janecka