Ogłoszenia Parafialne 22 sierpnia 2021

Ogłoszenia Parafialne Parafia Świętego Józefa NMP w Łódzi

OGŁOSZENIA 22 SIERPNIA 2021 r. XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


* Zakończyła się wymiana dmuchawy organowej. Całkowity koszt zakupu i prac wyniósł 11750 zł. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel serdecznie dziękujemy.


* Dziękujemy panu profesorowi Włodzimierzowi Witkowskiemu i Studentom Architektury Politechniki Łódzkiej za dokonanie inwentaryzacji naszego kościoła. Będzie to podstawą do prowadzenia następnych, koniecznych prac remontowych naszego kościoła.


* W następny piątek rozpocznie się pierwszy etap hydroizolacji fundamentów naszego kościoła. Na ten cel otrzymaliśmy dotację w wysokości 310 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za co serdecznie dziękujemy.


* Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice, panom Mateuszowi, Marcinowi oraz Darkowi, reprezentującemu naszą młodzież bierzmowaną. Dziękujemy za pracę przy odnawianiu parafialnego Krzyża misyjnego oraz prace porządkowe. Obecnie potrzebujemy pomocy stolarza, aby skleić/uzupełnić podstawę Krzyża. Prosimy o kontakt z ks. Orfeuszem wszystkich, którzy mogliby pomóc w pracy lub chcieliby wesprzeć materialnie konserwację Krzyża.  


* Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu.


* W tym tygodniu
– we wtorek i środę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00, modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa
– w czwartek obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nowenna do MBNP o godz. 17.45
– w sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej wieczornej


* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Mały Gość Niedzielny” „Idziemy” oraz „Przewodnik Katolicki”.