Ogłoszenia parafialne.

 28 MAJA  2017 r. – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

Kościół nasz potrzebuje ciągłej renowacji. W tym roku koniecznie trzeba wymienić instalację odgromową. Prace zaplanowane są na miesiąc wrzesień. Koszt remontu to 26 tysięcy złotych. Dar serca rodzin dzieci komunijnych, za który serdecznie raz jeszcze dziękujemy, wyniósł 7 tysięcy złotych. Złożone były wnioski o dotacje na ten cel do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i Urzędu Marszałkowskiego. Niestety nie otrzymaliśmy potrzebnych dotacji. W związku z tym prosimy bardzo o ofiary pieniężne, które można składać w zakrystii lub kancelarii. Wzorem innych parafii prosimy także o datki pieniężne na tzw. tacę gospodarczą w pierwsze niedziele miesiąca. Inne planowane prace w związku z brakiem funduszy zostają przesunięte na dalszy termin.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. W tym dniu w sposób szczególny módlmy się w intencji dzieci, kapłanów, prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.30,  w niedziele o godz. 18.15.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 18.00 i 18.30. Spowiedź podczas Mszy Świętych i od godz. 17.30.

W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się zebranie Asysty, Kół Różańcowych, Wieczernika, Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni  Opatrzności Bożej w Warszawie.
 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.