Intencje Mszalne
Ogłoszenia Parafialne
1 stycznia 2024

Uwaga! Kalendarz prezentuje TYLKO Intencje Mszalne które są zaplanowane. 
Wpis „Msza Święta” NIE oznacza wolnej intencji tylko powtarzające się wydarzenie.
W sprawie Intencji proszę kontaktować się z Kancelarią.


OGŁOSZENIA 01 STYCZNIA 2024 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – MARYI

Rozpoczynamy nowy rok. Niech w nas i między nami wypełnią się słowa Ojca Świętego Franciszka, który napisał w orędziu:
„Pokój jest (…) owocem relacji, które uznają i akceptują drugiego człowieka w jego niezbywalnej godności, a także owocem współpracy i zaangażowania w dążeniu do integralnego rozwoju wszystkich osób i wszystkich narodów. Na początku Nowego Roku modlę się, aby szybki rozwój form sztucznej inteligencji nie powiększył zbyt wielu nierówności i niesprawiedliwości już obecnych na świecie, ale przyczynił się do zakończenia wojen i konfliktów oraz złagodzenia wielu form cierpienia, które dotykają rodzinę ludzką.
Oby chrześcijanie, wyznawcy różnych religii oraz mężczyźni i kobiety dobrej woli, zgodnie współpracowali, żeby wykorzystać szanse i sprostać wyzwaniom stawianym przez rewolucję cyfrową, oraz przekazać przyszłym pokoleniom bardziej solidarny, sprawiedliwy i pokojowy świat”.


* W styczniu, ze względu na kolędę, nie będzie Mszy świętych wieczornych w dni powszednie, oprócz pierwszego i drugiego piątku oraz sobót. Od niedzieli 7 stycznia Eucharystia o godz. 13.00 będzie sprawowana w językach białoruskim i polskim.


* W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek stycznia. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą świętą o godz. 7.00 i od 17.30.


* W sobotę 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego a ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Misje.


* Koncert Kolęd w wykonaniu Stowarzyszenia Śpiewaczego MONIUSZKOWCY odbędzie się 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) po Mszy Świętej o godz. 11.30 Podczas koncertu będzie można złożyć dar serca na potrzeby Stowarzyszenia.


* Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku od mieszkańców ulicy Gdańskiej. Odwiedzimy tych, których zastaliśmy w domach w ubiegłym roku. Pozostałych prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana w kancelarii, zakrystii (wystarczy powiadomić np. sąsiada).
– wtorek 2 stycznia – od godz. 17.00
Gdańska 37, 35, 31A, 31, 29, 27, 25, 23, 21, 17

– środa 3 stycznia – od godz. 17.00
Gdańska 28, 24, 22, 20, 15

– czwartek 4 stycznia – od godz. 17.00
Gdańska 18, 16, 14, 12, 8, 6, 4, 11, 9, 7, 5