Tag: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej

Przedszkole Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej bł. Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchi

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 07 KWIETNIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30
+ Jana Ziętkiewicza, Edwarda, Kazimierę Ziętkiewiczów, Stanisława, Mariannę Piątkowskich

10.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (16)
W intencji Asysty

11.30
+ Józefa Żuławę w 14 r. śmierci, Wiesławę Żuławę, Bolesława Szulca

13.00
W intencji Parafian

18.15
Gorzkie Żale

19.00
+ Mariana Stanisławskiego w 15 rocznicę śmierci

 

Poniedziałek 08 kwietnia
07.00
W intencji Zbigniewa – O Boże błogosławieństwo, dar zdrowia

18.00
+ Stanisława Gallusa – od żony i córek

18.30
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

 

WTOREK 09 KWIETNIA KOŚCIÓŁ STACYJNY ABP WŁADYSŁAW ZIÓŁEK
07.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich
18.00
W intencji Parafian

 

Środa 10 kwietnia
07.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

18.00
+ Krzysztofa Grzelczyka – od uczestników pogrzebu

18.30
+ Natalię Styga w 10 rocznicę śmierci, Juliana Styga

 

Czwartek 11 kwietnia
07.00
W intencji Nikodema Księżaka, dz.-bł. (27 rocznica urodzin)

18.00
W intencji Kapłanów

18.30
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

 

Piątek 12 kwietnia
07.00
W intencji cierpiących w czyśćcu

09.00
O zdrowie i nawrócenie dla Janiny

09.30
Droga Krzyżowa

17.30
Droga Krzyżowa

18.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

18.30
W intencji Apostolstwa Miłosierdzia Bożego
MODLITWA O UZDROWIENIE

 

Sobota 13 kwietnia

07.00
W intencji cierpiących w czyśćcu

18.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

18.30
+ Stanisławę i Antoniego, Stanisława Durczyńskich

 

NIEDZIELA 14 KWIETNIA – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

08.30
+ Stanisława, Walerię, Stefana Refczyńskich, Katarzynę i Józefa Kawników, Marię i Grzegorza Jasitczaków
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (23)

10.00
W intencji zmarłych z rodziny Łuczaków, Nowaków i Stalów

11.30
+ Mariannę i Stefana Dyjów, zmarłych z rodziny Lewandowskich

13.00
W intencji Parafian

18.15
Gorzkie Żale

19.00
O światło Ducha Świętego dla zdających egzaminy

Ogłoszenia Parafialne

31 MARCA 2019 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Tak jak w ubiegłym roku pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla najuboższych naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję poprzez złożenie deklaracji o chęci przyjęcia pomocy do Zespołu Charytatywnego. W Wielką Sobotę będziemy prosić Parafian o pozostawienie czegoś ze „święconki”. Osoby potrzebujące oraz te, które pragną coś ofiarować z żywności długoterminowej albo chemii, prosimy o zgłaszanie się do Zespołu Charytatywnego we wtorki Wielkiego Postu w godz. 17.00-18.00 do kancelarii.


We wtorek 2 kwietnia zapraszamy na Mszę Świętą i nowennę do św. Józefa o godz. 18.30.
Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
Będzie także możliwość spowiedzi.


W czwartek 4 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18.30 w Kościele odbędzie się spotkanie rodziców klas 2 szkół podstawowych.


W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.:
9.30 dla dorosłych (po Mszy Świętej o 9.00),
17.30 dla dzieci oraz o
19.00 dla dorosłych i młodzieży (po Mszy Świętej o godz. 18.30).
Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele o godz. 18.15.
W tym dniu odwiedzimy także chorych w domach.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Idziemy”.

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 24 MARCA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30 + Jana Skoczka – gregorianka 22
10.00 + Aleksandra Tadeusza Ziemnickiego, Edwarda Dużaja
11.30 + Helenę i Eugeniusza Obiedzińskich w 31 rocznicę śmierci
13.00 + Apolonię Patynko – gregorianka 20
18.15 Gorzkie Żale
19.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (2)


PONIEDZIAŁEK 25 MARCA – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
07.00 + Jana Skoczka
09.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


Wtorek 26 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich
18.30 + Rafała Nikicionka – urodzinowa


Środa 27 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 W intencji Batrosza i Oskara (7 rocznica urodzin) – o zdrowie i błogosławieństwo Boże – urodzinowa
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


Czwartek 28 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 + Tadeusza Jermaka
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


Piątek 29 marca
07.00 + Jana Skoczka
09.00 W intencji Krystyny – imieninowa
09.30 Droga Krzyżowa
17.30 Droga Krzyżowa Dzieci
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich
19.00 Droga Krzyżowa


Sobota 30 marca
07.00 + Jana Skoczka
07.00 + Mariola Chojnacką, Ryszarda Kosiackiego, zmarłych z rodziny Woszczyków
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


NIEDZIELA 31 MARCA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30 + Jana Skoczka – gregorianka 29
10.00 W intencji Anny i Karola Janaczków w 52 rocznicę ślubu
11.30 W intencji Wojciecha Kubiaka (65 r. ur.) i Teodora Kowskiego (1 r. ur.)
13.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (9)
16.30 + Apolonię Patynko – gregorianka 27
18.15 Gorzkie Żale
19.00 + Tomasza i Mariannę Zdzychów, Franciszka i Helenę Gronek Jadwigę i Józefa Olszaków

Ogłoszenia Parafialne

24 MARCA 2019 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Składamy serdeczne podziękowanie.


Poniedziałek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.
W tym dniu będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
Deklaracje są do pobrania w przedsionku kościoła oraz zakrystii.


Tak jak w ubiegłym roku pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla najuboższych naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję poprzez złożenie deklaracji o chęci przyjęcia pomocy do Zespołu Charytatywnego. W Wielką Sobotę będziemy prosić Parafian o pozostawienie czegoś ze „święconki”. Osoby potrzebujące oraz te, które pragną coś ofiarować z żywności długoterminowej albo chemii, prosimy o zgłaszanie się do Zespołu Charytatywnego we wtorki Wielkiego Postu w godz. 17.00-18.00 do kancelarii.


W piątek 29 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.:
9.30 dla dorosłych (po Mszy Świętej o 9.00),
17.30 dla dzieci oraz
19.00 dla dorosłych i młodzieży (po Mszy Świętej o godz. 18.30).
Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele o godz. 18.15.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Idziemy”.


MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA
Święty Józefie, który odważnie chroniłeś dziecię zagrożone życie Jezusa,
przeprowadzając Dzieciątko wraz z Jego Matką przez pustynię,
ochroń i dziś życie poczętych dzieci.
Niech Bóg pobłogosławi pustynne drogi życia ich matek i ojców,
aby ocalało życie niewinne i wszyscy mogli z radością uwielbiać Boga Stworzyciela.
Amen.

Intencje Mszalne.

NIEDZIELA 17 MARCA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. REKOLEKCJE
08.30 + Jana Skoczka – gregorianka 15
10.00 + Michalinę Andrzejczak w 40 rocznicę śmierci
11.30 + Wiesława Sobczaka w 12 rocz. śmierci, Marka Borowczaka w 16 r. śm. Andrzeja Hodyniuka w 13 rocznicę śmierci, Kazimierza Śniegułę
13.00 + Apolonię Patynko – gregorianka 13
18.15 Gorzkie Żale
19.00 + Rafała Alencynowicza


Poniedziałek 18 marca
07.00 + Jana Skoczka
12.00 + Apolonię Patynko
18.30 W intencji Parafian
MODLITWA O UZDROWIENIE


Wtorek 19 marca odpust św. Józefa Oblubieńca NMP
07.00 + Jana Skoczka
12.00 + Apolonię Patynko
18.30 W intencji Parafian


Środa 20 marca
07.00 + Jana Skoczka
09.30 Msza Szkolna
10.45 Msza Szkolna
12.00 + Apolonię Patynko (Msza Szkolna)

18.30 + Józefa i Józefę Ustichowskich


Czwartek 21 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 W intencji Parafian


Piątek 22 marca
07.00 + Jana Skoczka
09.00 + Tomasza Winiatorskiego
09.30 Droga Krzyżowa
17.30 Droga Krzyżowa Dzieci
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 W intencji Parafian
19.00 Droga Krzyżowa


Sobota 23 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (1)


NIEDZIELA 24 MARCA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30 + Jana Skoczka – gregorianka 22
10.00 + Aleksandra Tadeusza Ziemnickiego, Edwarda Dużaja
11.30 + Helenę i Eugeniusza Obiedzińskich w 31 rocznicę śmierci
13.00 + Apolonię Patynko – gregorianka 20
18.15 Gorzkie Żale
19.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (2)