Tag: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej

Przedszkole Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej bł. Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchi

Intencje Mszalne 2 czerwca

NIEDZIELA 02 CZERWCA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
08.30 + Stanisława Gallusa – gregorianka 7
10.00
W intencji Asysty 11.30 + Józefa Szewczyka – gregorianka 21
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego
19.00 + Wiktorię i Władysława Podgórskich – od uczestników pogrzebu
Poniedziałek 03 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
07.00 + Helenę Kościuk w 4 rocznicę śmierci
18.00 + Józefa Szewczyka
18.30 + Stanisława Gallusa
Wtorek 04 czerwca
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 + Stanisława Gallusa
18.30 + Włodzimierza Nowaka
19.15 – 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
Środa 05 czerwca - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
07.00 + Stanisława Gallusa
18.00 + Józefa Szewczyka
18.30 W intencji Kapłanów
Czwartek 06 czerwca
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 + Stanisława Gallusa
18.30 + Bolesława, Stanisławę Brysiaków, Adelę Smurlik, Łukasza, Włodzimierza
Piątek 07 czerwca
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 + Stanisława Gallusa
18.30 + Włodzimierza Nowaka
Sobota 08 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
07.00 + Stanisława Gallusa
17.00 Msza Ślubna
18.30 + Józefa Szewczyka
NIEDZIELA 09 CZERWCA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
08.30 + Stanisława Gallusa – gregorianka 14
10.00 W intencji Bogny i Szymona Jędruchów w 16 rocznicę ślubu
11.30 + Małgorzatę Sobczyńską, Wiesławę Korowaj, Franciszkę i Michała Kaźmierczaków, Henryka Trepkę
13.00 + Józefa Szewczyka – gregorianka 28
18.15 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego
19.00 W intencji Doroty i Adama

Intencje Mszalne 19 maja.

NIEDZIELA 19 MAJA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
08.30 W intencji Rodzin Dzieci Rocznicowych SP 36
10.00 W intencji Rodzin Dzieci Rocznicowych SP 36
11.30 + Piotra Adamczyka 13.00 + Józefa Szewczyka – gregorianka 7
18.15 Nabożeństwo Majowe
19.00 + Eugeniusza Gruszczyńskiego, Mariannę Mazurek, Ryszarda Salskiego
Poniedziałek 20 maja
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 W intencji Parafian
18.30 + Pawła Szczecińskiego – po pogrzebie
Wtorek 21 maja
07.00 W intencji Cierpiących w czyśćcu
18.00 + Józefa Szewczyka
18.30 W intencji Zofii Sujki w 90 rocznicę urodzin, dz.-bł.
Środa 22 maja
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 W intencji zmarłych z rodziny Łuczaków, Skorupków, Kamińskich, Cetnerów
18.30 + Marka Tomczewskiego – po pogrzebie
Czwartek 23 maja
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 + Czesława i Wiesławę
18.30 + Mariannę Rutkowską
Piątek 24 maja - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 + Helenę Nowak – od uczestników pogrzebu
18.30 + Zofię, Pawła Niemczyków, Stanisławę, Józefa Jeske, Marię, Krzysztofa Gołębiowskich
Sobota 25 maja
07.00 + Elżbietę Szymajdę w 4 rocznicę śmierci – do córki i męża
07.00 + Józefa Szewczyka
18.00 + Mariannę Ocheńską, Lucynę Paciorek, Antoninę Błażejewską
18.30 + Rafała Nikicionka w 4 rocznicę śmierci
NIEDZIELA 26 MAJA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
08.30 Zofię, Antoniego, Anielę Kawników
10.00 W intencji Rodzin Dzieci Komunijnych SP 23
11.30 W intencji Rodzin Dzieci Rocznicowych SP 23
13.00 + Józefa Szewczyka – gregorianka 14
18.15 Nabożeństwo Majowe
19.00 W intencji Marianny Plucińskiej i Beaty Księżak, dz.-bł.

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 07 KWIETNIA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30
+ Jana Ziętkiewicza, Edwarda, Kazimierę Ziętkiewiczów, Stanisława, Mariannę Piątkowskich

10.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (16)
W intencji Asysty

11.30
+ Józefa Żuławę w 14 r. śmierci, Wiesławę Żuławę, Bolesława Szulca

13.00
W intencji Parafian

18.15
Gorzkie Żale

19.00
+ Mariana Stanisławskiego w 15 rocznicę śmierci

 

Poniedziałek 08 kwietnia
07.00
W intencji Zbigniewa – O Boże błogosławieństwo, dar zdrowia

18.00
+ Stanisława Gallusa – od żony i córek

18.30
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

 

WTOREK 09 KWIETNIA KOŚCIÓŁ STACYJNY ABP WŁADYSŁAW ZIÓŁEK
07.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich
18.00
W intencji Parafian

 

Środa 10 kwietnia
07.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

18.00
+ Krzysztofa Grzelczyka – od uczestników pogrzebu

18.30
+ Natalię Styga w 10 rocznicę śmierci, Juliana Styga

 

Czwartek 11 kwietnia
07.00
W intencji Nikodema Księżaka, dz.-bł. (27 rocznica urodzin)

18.00
W intencji Kapłanów

18.30
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

 

Piątek 12 kwietnia
07.00
W intencji cierpiących w czyśćcu

09.00
O zdrowie i nawrócenie dla Janiny

09.30
Droga Krzyżowa

17.30
Droga Krzyżowa

18.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

18.30
W intencji Apostolstwa Miłosierdzia Bożego
MODLITWA O UZDROWIENIE

 

Sobota 13 kwietnia

07.00
W intencji cierpiących w czyśćcu

18.00
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich

18.30
+ Stanisławę i Antoniego, Stanisława Durczyńskich

 

NIEDZIELA 14 KWIETNIA – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

08.30
+ Stanisława, Walerię, Stefana Refczyńskich, Katarzynę i Józefa Kawników, Marię i Grzegorza Jasitczaków
+ Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (23)

10.00
W intencji zmarłych z rodziny Łuczaków, Nowaków i Stalów

11.30
+ Mariannę i Stefana Dyjów, zmarłych z rodziny Lewandowskich

13.00
W intencji Parafian

18.15
Gorzkie Żale

19.00
O światło Ducha Świętego dla zdających egzaminy

Ogłoszenia Parafialne

31 MARCA 2019 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Tak jak w ubiegłym roku pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla najuboższych naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję poprzez złożenie deklaracji o chęci przyjęcia pomocy do Zespołu Charytatywnego. W Wielką Sobotę będziemy prosić Parafian o pozostawienie czegoś ze „święconki”. Osoby potrzebujące oraz te, które pragną coś ofiarować z żywności długoterminowej albo chemii, prosimy o zgłaszanie się do Zespołu Charytatywnego we wtorki Wielkiego Postu w godz. 17.00-18.00 do kancelarii.


We wtorek 2 kwietnia zapraszamy na Mszę Świętą i nowennę do św. Józefa o godz. 18.30.
Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
Będzie także możliwość spowiedzi.


W czwartek 4 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18.30 w Kościele odbędzie się spotkanie rodziców klas 2 szkół podstawowych.


W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.:
9.30 dla dorosłych (po Mszy Świętej o 9.00),
17.30 dla dzieci oraz o
19.00 dla dorosłych i młodzieży (po Mszy Świętej o godz. 18.30).
Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele o godz. 18.15.
W tym dniu odwiedzimy także chorych w domach.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Idziemy”.

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 24 MARCA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30 + Jana Skoczka – gregorianka 22
10.00 + Aleksandra Tadeusza Ziemnickiego, Edwarda Dużaja
11.30 + Helenę i Eugeniusza Obiedzińskich w 31 rocznicę śmierci
13.00 + Apolonię Patynko – gregorianka 20
18.15 Gorzkie Żale
19.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (2)


PONIEDZIAŁEK 25 MARCA – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
07.00 + Jana Skoczka
09.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


Wtorek 26 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich
18.30 + Rafała Nikicionka – urodzinowa


Środa 27 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 W intencji Batrosza i Oskara (7 rocznica urodzin) – o zdrowie i błogosławieństwo Boże – urodzinowa
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


Czwartek 28 marca
07.00 + Jana Skoczka
18.00 + Tadeusza Jermaka
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


Piątek 29 marca
07.00 + Jana Skoczka
09.00 W intencji Krystyny – imieninowa
09.30 Droga Krzyżowa
17.30 Droga Krzyżowa Dzieci
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich
19.00 Droga Krzyżowa


Sobota 30 marca
07.00 + Jana Skoczka
07.00 + Mariola Chojnacką, Ryszarda Kosiackiego, zmarłych z rodziny Woszczyków
18.00 + Apolonię Patynko
18.30 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich


NIEDZIELA 31 MARCA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
08.30 + Jana Skoczka – gregorianka 29
10.00 W intencji Anny i Karola Janaczków w 52 rocznicę ślubu
11.30 W intencji Wojciecha Kubiaka (65 r. ur.) i Teodora Kowskiego (1 r. ur.)
13.00 + Teodorę, Bogdana, Katarzynę Biskupskich (9)
16.30 + Apolonię Patynko – gregorianka 27
18.15 Gorzkie Żale
19.00 + Tomasza i Mariannę Zdzychów, Franciszka i Helenę Gronek Jadwigę i Józefa Olszaków