Tag: Parafia ŚW. Józefa ul. Ogrodowa 22 Łódź

Rzymskokatolicka Parafia ŚW. Józefa
Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
ul. Ogrodowa 22

Ogłoszenia Parafialne

24 CZERWCA 2018 r. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego w niedziele o godz. 18.15, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.30.


W okresie wakacyjnym (lipcu i sierpniu) ulega zmianie porządek odprawiania Mszy Świętych. W dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości nie będzie Mszy Świętych o godz. 13.00.


W tym tygodniu obchodzą imieniny: w środę – ks. abp Władysław Ziółek, w czwartek ks. bp Ireneusz Pękalski. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.


W piątek 29 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 09.00 i 18.30. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku.
Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
Nie obowiązują przepisy postne.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie” –  dla młodzieży, „ List do Pani”.

Ogłoszenia Parafialne

17 CZERWCA 2018 r. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego w niedziele o godz. 18.15, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.30.


W piątek zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego na godzinę 8.00.


W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 08.30, 10.00, 11.30, 13.00, 19.00.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Wzrastanie” – dla młodzieży, „List do Pani”.

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 03 CZERWCA – IX NIEDZIELA ZWYKŁA
08.30 + Tadeusza, Franciszka, Bronisławę, Iwonę Parszkiewicz, Stanisławę, Władysława Guligowskich
10.00 W intencji Asysty
11.30 + Mariannę Walas, Agnieszkę, Władysławę, Władysława Krawczyków
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo Czerwcowe
19.00 + Eugeniusza Wierciocha, zmarłych z rodziny Wierciochów i Strugów

Poniedziałek 04 czerwca
07.00 + Marię Sowińską vel Kuchciak
18.30 + Janinę Grzeszczak – od uczestników pogrzebu

Wtorek 05 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
07.00 Intencja wolna
18.30 + Grażynę Piórkowską, Władysława i Krzysztofa Dudków
19.15 – 21.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Środa 06 czerwca
07.00 Intencja wolna
18.30 + Walentego Kucharczyka – od rodziny

Czwartek 07 czerwca
07.00 W intencji Kapłanów
18.30 W intencji Doroty i Mariusza w 21 rocznicę ślubu

PIĄTEK 08 CZERWCA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
07.30 W pewnej intencji
09.00 W intencji powołań do Zgromadzenia Sióstr Nativitanek
10.00 Msza Święta na zakończenie roku przedszkolnego
18.30 W intencji Apostolstwa Miłosierdzia Bożego
MODLITWA O UZDROWIENIE

Sobota 09 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
07.00 Intencja wolna
18.30 + Filomenę Canert w 1 rocznicę śmierci

NIEDZIELA 10 CZERWCA – X NIEDZIELA ZWYKŁA
08.30 + Stanisława, Janinę, Marię Grzegorczyków
10.00 + Marcina Pietranika w 9 rocznicę śmierci. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
11.30 + Małgorzatę i Michała Borowieckich
13.00 W intencji Parafian
18.00 – 19.00
Koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu w Chemnitz (Niemcy).
19.00 W intencji Emilii – o Boże błogosławieństwo w 40 rocznicę urodzin.

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 27 MAJA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
08.30 + Zofię, Antoniego, Anielę Kawników
10.00 W intencji Rodzin Dzieci Komunijnych SP 23
11.30 W intencji Rodzin Dzieci Komunijnych (Komunia Rodzinna)
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo Majowe
19.00 + Stanisławę i Bolesława Brysiaków, Adelę Smurlik i zmarłych wnuków Łukasza i Włodzimierza.

Poniedziałek 28 maja
07.00 + Zofię Mrozik – od uczestników pogrzebu
18.00 + Annę Dorotę Leśniewską – od uczestników pogrzebu
18.30 + Andrzeja Koneckiego, Krystynę, Juliana, Bożenę

Wtorek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
07.00 Intencja wolna
18.00 + Tomasza Lichwierowicz – od uczestników pogrzebu
18.30 + Elżbietę Szymaja w 3 rocznicę śmierci

Środa 30 maja
07.00 + Zofię Mrozik – od uczestników pogrzebu
18.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej
18.30 + Melanię i Władysława Zbylut, Teresę i Stanisława Karcz

CZWARTEK 31 MAJA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
08.30 W intencji Rodziny Kowskich: Beaty i Pawła i ich synka Teodora
10.00 W intencji Parafian
11.00 Nabożeństwo Majowe
11.00 PROCESJA: KOŚCIÓŁ ŚW. JERZEGO – KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA
ok. 12.30 W intencji powołań kapłańskich
19.00 W intencji Piotra Kaźmierczaka w 21 rocznicę urodzin

Piątek 01 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika
07.00 + Jadwigę, Kazimierza i Witolda Kałuckich
18.30 + Stanisławę Maler – od rodziny

Sobota 02 czerwca
07.00 Intencja wolna
18.30 W intencji Żywej Róży

NIEDZIELA 03 CZERWCA – IX NIEDZIELA ZWYKŁA
08.30 + Tadeusza, Franciszka, Bronisławę, Iwonę Parszkiewicz, Stanisławę, Władysława Guligowskich
10.00 W intencji Asysty
11.30 + Mariannę Walas, Agnieszkę, Władysławę, Władysława Krawczyków
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo Czerwcowe
19.00 + Eugeniusza Wierciocha, zmarłych z rodziny Wierciochów i Strugów

Ogłoszenia Parafialne

20 MAJA 2018 r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15

Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.