Tag: najstarszy zabytek Łódź

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 03 CZERWCA – IX NIEDZIELA ZWYKŁA
08.30 + Tadeusza, Franciszka, Bronisławę, Iwonę Parszkiewicz, Stanisławę, Władysława Guligowskich
10.00 W intencji Asysty
11.30 + Mariannę Walas, Agnieszkę, Władysławę, Władysława Krawczyków
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo Czerwcowe
19.00 + Eugeniusza Wierciocha, zmarłych z rodziny Wierciochów i Strugów

Poniedziałek 04 czerwca
07.00 + Marię Sowińską vel Kuchciak
18.30 + Janinę Grzeszczak – od uczestników pogrzebu

Wtorek 05 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
07.00 Intencja wolna
18.30 + Grażynę Piórkowską, Władysława i Krzysztofa Dudków
19.15 – 21.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Środa 06 czerwca
07.00 Intencja wolna
18.30 + Walentego Kucharczyka – od rodziny

Czwartek 07 czerwca
07.00 W intencji Kapłanów
18.30 W intencji Doroty i Mariusza w 21 rocznicę ślubu

PIĄTEK 08 CZERWCA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
07.30 W pewnej intencji
09.00 W intencji powołań do Zgromadzenia Sióstr Nativitanek
10.00 Msza Święta na zakończenie roku przedszkolnego
18.30 W intencji Apostolstwa Miłosierdzia Bożego
MODLITWA O UZDROWIENIE

Sobota 09 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
07.00 Intencja wolna
18.30 + Filomenę Canert w 1 rocznicę śmierci

NIEDZIELA 10 CZERWCA – X NIEDZIELA ZWYKŁA
08.30 + Stanisława, Janinę, Marię Grzegorczyków
10.00 + Marcina Pietranika w 9 rocznicę śmierci. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
11.30 + Małgorzatę i Michała Borowieckich
13.00 W intencji Parafian
18.00 – 19.00
Koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu w Chemnitz (Niemcy).
19.00 W intencji Emilii – o Boże błogosławieństwo w 40 rocznicę urodzin.

Intencje Mszalne

NIEDZIELA 27 MAJA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
08.30 + Zofię, Antoniego, Anielę Kawników
10.00 W intencji Rodzin Dzieci Komunijnych SP 23
11.30 W intencji Rodzin Dzieci Komunijnych (Komunia Rodzinna)
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo Majowe
19.00 + Stanisławę i Bolesława Brysiaków, Adelę Smurlik i zmarłych wnuków Łukasza i Włodzimierza.

Poniedziałek 28 maja
07.00 + Zofię Mrozik – od uczestników pogrzebu
18.00 + Annę Dorotę Leśniewską – od uczestników pogrzebu
18.30 + Andrzeja Koneckiego, Krystynę, Juliana, Bożenę

Wtorek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
07.00 Intencja wolna
18.00 + Tomasza Lichwierowicz – od uczestników pogrzebu
18.30 + Elżbietę Szymaja w 3 rocznicę śmierci

Środa 30 maja
07.00 + Zofię Mrozik – od uczestników pogrzebu
18.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej
18.30 + Melanię i Władysława Zbylut, Teresę i Stanisława Karcz

CZWARTEK 31 MAJA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
08.30 W intencji Rodziny Kowskich: Beaty i Pawła i ich synka Teodora
10.00 W intencji Parafian
11.00 Nabożeństwo Majowe
11.00 PROCESJA: KOŚCIÓŁ ŚW. JERZEGO – KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA
ok. 12.30 W intencji powołań kapłańskich
19.00 W intencji Piotra Kaźmierczaka w 21 rocznicę urodzin

Piątek 01 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika
07.00 + Jadwigę, Kazimierza i Witolda Kałuckich
18.30 + Stanisławę Maler – od rodziny

Sobota 02 czerwca
07.00 Intencja wolna
18.30 W intencji Żywej Róży

NIEDZIELA 03 CZERWCA – IX NIEDZIELA ZWYKŁA
08.30 + Tadeusza, Franciszka, Bronisławę, Iwonę Parszkiewicz, Stanisławę, Władysława Guligowskich
10.00 W intencji Asysty
11.30 + Mariannę Walas, Agnieszkę, Władysławę, Władysława Krawczyków
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo Czerwcowe
19.00 + Eugeniusza Wierciocha, zmarłych z rodziny Wierciochów i Strugów

Ogłoszenia parafialne

08 KWIETNIA 2018 r. – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

* W dzisiejszą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na dzieła Caritas. Składamy serdeczne podziękowania.

* Jutro w poniedziałek 9 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 09.00 i 18.30, podczas których będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.

* W piątek 13 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Modlitwę o Uzdrowienie po Mszy Świętej o godz. 18.30.

* W następną niedzielę ofiary składane ns tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.

Alleluja.

Darem wysłużonym przez Chrystusa na Drzewie Krzyża jest Duch Święty
– Pocieszyciel.
Obfitości darów Ducha Świętego
– szczególnie miłości, pokoju i radości życzymy w tym świętym czasie
Wielkiej Nocy.
Niech Pan prowadzi drogami świętości.
Alleluja.

NIEDZIELA 01 KWIETNIA – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
06.00 W intencji Todzi – o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
08.30 O powołania do Zgromadzenia Sióstr Nativitanek.
10.00 W intencji Anny i Karola Janaczków w 51 rocznicę ślubu, dz.-bł.
11.30 + Grażynę Piórkowską – z racji imienin
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nowenna do Miłosierdzia Bożego
19.00 W intencji Anny i Marcina – Msza Ślubna.

PONIEDZIAŁEK 02 KWIETNIA
08.30 + Ks. Marka Kaczmarka
10.00 W intencji Danieli Czyżewskiej – o zdrowie i dar Miłosierdzia Bożego
11.30 + Stanisława Potasiaka
13.00 + Ilsę Alfredę Finke – od uczestników pogrzebu
19.00 W intencji Małgorzaty i Michała – Msza Ślubna.

Wtorek 03 kwietnia
07.00 + Marię Skoskiewicz – gregorianka 1
18.00 O szczęśliwe rozwiązanie trudnej sprawy dla Justyny Krężel
18.30 + Janinę Kasznicką
19.15 – 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Środa 04 kwietnia
07.00 + Marię Skoskiewicz
18.00 + Bogdana Sujkę
18.30 + Mariana Bińczyka w 12 rocznicę śmierci

Czwartek 05 kwietnia
07.00 W intencji Kapłanów
18.00 + Marię Skoskiewicz
18.30 W intencji Magdaleny i Adama. Msza Ślubna.

Piątek 06 kwietnia
07.00 + Marię Skoskiewicz
18.00 W intencji Żywej Róży
18.30 Zmarłych z rodziny Rzadkowskich

Sobota 07 kwietnia
07.00 + Mirosławę Szczepanik
07.00 + Marię Skoskiewicz
17.00 W intencji Agnieszki i Jerzego. Msza Ślubna.
18.30 + Mariana Stanisławskiego w 14 rocznicę śmierci, Stanisławę Leszczyńską w 22 rocznicę śmierci

NIEDZIELA 08 KWIETNIA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
08.30 + Marię Skoskiewicz – gregorianka 6
10.00 + Jana Ziętkiewicza w 1 rocznicę śmierci
11.30 O Boże błogosławieństwo, zdrowie dla Anny i Bogdana Oleksiewiczów w 19 rocznicę ślubu, rodziców Cieślaków w 44 rocznicę ślubu, rodziców Oleksiewiczów w 46 rocznicę ślubu.
13.00 W intencji Parafian
18.15 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
19.00 + Tadeusza Mochockiego – od uczestników pogrzebu