Orszak Trzech Króli 2021


* Orszak Trzech Króli wpisał się w tradycję Łódzkiego Kościoła. W tym roku ze względu na pandemię nie mamy możliwości zorganizowania Orszaku w dotychczasowej formie.
Będzie on miał charakter rodzinny, a dodatkowo, zgodnie z decyzją Ks. Abpa Grzegorza Rysia, nabierze wymiaru charytatywnego. Tak jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar: pieluszki, mleko w proszku, kosmetyki dla niemowląt lub dar pieniężny. Dnia 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. W ten sposób Orszak nabierze również wymiaru pro-life i stanie się Orszakiem za Życiem, co w dzisiejszej sytuacji wydaje się bardzo ważne.
Torby na artykuły ofiarowane w ramach orszakowej zbiórki darów można pobrać w zakrystii lub kruchcie kościoła. Torby wypełnione potrzebnymi produktami prosimy składać do niedzieli 3 stycznia przy żłóbku.