Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne Parafia Świętego Józefa NMP w Łódzi

04 MARCA 2018 r – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Tak jak w ubiegłym roku pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla najuboższych naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję poprzez złożenie deklaracji o pomocy do Zespołu Charytatywnego. W Wielką Sobotę będziemy prosić Parafian o pozostawienie czegoś ze „święconki”. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się do Zespołu Charytatywnego, który pełni dyżur we wtorki Wielkiego Postu w godz. 17.00-18.00 w kancelarii.


We wtorek 6 marca po Mszy Świętej i nowennie do św. Józefa o godz. 18.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.


W piątek 9 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.30 dla dorosłych (po Mszy Świętej o 9.00), 18.00 dla dzieci i dorosłych. Po Mszy Świętej o godz. 18.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w ramach którego, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie.


W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 18.15.


W następną niedzielę zapraszamy Dzieci Komunijne z Rodzicami na Mszę Świętą o godz. 16.30. Prosimy o przyniesienie świec (najlepiej chrzcielnych). Rodziny Komunijne odnowią Przymierze Chrztu Świętego


• Misje Miłosierdzia w naszej parafii odbędą się w dniach 17-24 marca
• Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 19-21 marca
• Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23 21-23 marca
• Dorośli 17-24 marca (Odpust św. Józefa Oblubieńca NMP – 19 marca)
Kościół Stacyjny 20 marca – wtorek g. 18.00 – bp Adam Lepa
Rekolekcje będzie prowadzić Ojciec Jezuita Marian Kozina.


Wpłynęła do naszej parafii prośba o pomoc finansową dla chorej studentki pedagogiki Katieriny z Żytomierza na Ukrainie. Katierina ma poważnie uszkodzony kręgosłup. Grozi Jej, że resztę życia spędzi na wózku inwalidzkim. Koszt operacji to 100 tysięcy złotych. Odpowiadając na Jej prośbę, w dzisiejszą niedzielę, będzie można złożyć dar serca do puszki przy wyjściu z kościoła.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.