Ogłoszenia Parafialne

 

18 LUTEGO 2018 r – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


Po feriach zimowych świetlica środowiskowa wznowiła działalność.  Zapraszamy dzieci i młodzież we wtorki, środy i czwartki w godz. 18.00 -20.00.


W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.30 dla dorosłych (po Mszy Świętej o 9.00), 18.00 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży i dorosłych.


W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 18.15.


W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Zachęcamy także o składanie ofiar do puszki na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce. Za dar serca składamy serdeczne podziękowanie.


Wpłynęła do naszej parafii prośba o pomoc finansową dla chorej studentki pedagogiki Katieriny z Żytomierza na Ukrainie. Katierina ma poważnie uszkodzony kręgosłup. Grozi Jej, że resztę życia spędzi na wózku inwalidzkim. Koszt operacji to 100 tysięcy
złotych. Odpowiadając na Jej prośbę, w następne dwie niedziele, będzie można złożyć dar serca do puszki przy wyjściu z kościoła.


Misje Miłosierdzia w naszej parafii odbędą się w dniach 17-24 marca
– Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36  19-21 marca
– Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23 21-23 marca
– Dorośli 17-24 marca (Odpust św. Józefa Oblubieńca NMP – 19 marca)
– Kościół Stacyjny 20 marca – wtorek g. 18.00 – bp Adam Lepa
Rekolekcje będą prowadzić Ojcowie Jezuici O. Józef Klemenz oraz O. Marian Kozina.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.