Ogłoszenia parafialne

 

03 GRUDNIA 2017 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość. Zebrane dzisiaj ofiary na tzw. tacę gospodarczą przeznaczone są na utrzymanie i prace remontowe kościoła.

W całym miesiącu listopadzie na tacę dla parafii zebrano ofiary w wysokości 3908,43 zł., na WSD 869,64 zł., Na pomoc Kościołom Prześladowanym 225,50 zł.,
Prosimy bardzo o zrozumienie, otwarte serca, modlitwę, ofiary pieniężne, a także szukanie sponsorów.

• Dzisiaj można nabyć poświęcone opłatki. Dochód z opłatków przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży i dzieci (m.in. ministranci, bielanki, dzieci ze świetlicy) na zimowiska w Bieszczady podczas ferii zimowych. Proszę o pomoc w rozprowadzeniu opłatków.
Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do Siostry Moniki.
Do kupienia są także wykonane ręcznie bombki – stroiki, gwiazdki, itp. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zimowiska. Wigilijne świece Caritas można nabyć w cenie 13 zł i 5 zł.

* Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Zapraszamy na Roraty ze świętym Józefem – „strażnikiem skarbów” w dni powszednie o godz. 7.00. Dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.

* We wtorek 5 grudnia po Mszy Świętej i nowennie do św. Józefa o godz. 18.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.

* Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w czwartek 7 grudnia Mszą Świętą o godz. 18.30. Potrwają do niedzieli 10 grudnia.
W piątek – 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz w sobotę zapraszamy na Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 10.00, 12.00 oraz 18.30.
W piątek odbędzie się także modlitwa o uzdrowienie po Eucharystii o godz. 18.30.
Rekolekcje poprowadzi ks. Franciszek Grzywa – wiceprowincjał Misjonarzy Krwi Chrystusa.
W piątek i sobotę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Ofiary składane w tych dniach na tacę będą wyrazem wdzięczności dla ks. Franciszka za dar głoszonych rekolekcji.

* W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za dar serca składamy serdeczne podziękowania.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do Pani”, „L’Osservatore Romano”, „Wzrastanie”.