Ogłoszenia parafialne

26 LISTOPADA 2017 r.
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 8.30 zostały poświęcone opłatki. Dochód zopłatków przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży i dzieci (m.in. ministranci, bielanki, dzieci ze świetlicy) na zimowiska w Bieszczady podczas ferii zimowych. Proszę o pomoc w rozprowadzeniu opłatków. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do Siostry Moniki.
Do kupienia są także wigilijne świece Caritas w cenie 13 zł i 5 zł.

Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Składamy serdeczne podziękowania.

W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w czwartek 7 grudnia Mszą Świętą o godz. 18.30. Potrwają do niedzieli 10 grudnia. W piątek – 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz w sobotę zapraszamy na Msze
Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 10.00, 12.00 oraz 18.30.
W piątek odbędzie się także modlitwa o uzdrowienie po Eucharystii o godz. 18.30.
Rekolekcje poprowadzi ks. Franciszek Grzywa – wiceprowincjał Misjonarzy Krwi Chrystusa.

W ubiegłą środę zmarł ks. dr Marek Kaczmarek – były wikariusz naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek . Rozpoczęcie w kościele Wniebowzięcia NMP na placu Kościelnym, po czy wyprowadzenie ciała na Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej. W intencji + ks. Marka będzie sprawowana Msza Święta w naszym kościele w sobotę 9 grudnia o godz. 10.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do Pani”, „L’Osservatore Romano”, „Wzrastanie”.