Ogłoszenia parafialne

12 MARCA 2017 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

* W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce. Składamy serdeczne podziękowanie.

* W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.30 z udziałem dzieci ze SP nr 36 (nie będzie Mszy Świętej o 9.00), 18.00 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży i dorosłych.

* W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 18.15

* W tym tygodniu rekolekcje dla dzieci i dorosłych poprowadzi ks. Stanisław Kotowski z parafii św. Kazimierza w Łodzi – Widzewie . Dorośli rozpoczną rekolekcje w piątek 17 marca na Mszy Świętej o godz. 18.30. Zakończą w poniedziałek 20 marca w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – patrona naszej parafii.

W sobotę 18 marca i poniedziałek 20 marca Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą sprawowane o godz. 10.00, 12.00 i 18.30. W te dni nie będzie Eucharystii o godz. 7.00.

W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w godz. 15.00-18.15. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Świętych. Jest ich wolnych bardzo wiele – także w rekolekcje.

* Tak jak w ubiegłym roku pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla najuboższych naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję poprzez złożenie deklaracji o pomocy do Zespołu Charytatywnego. W Wielką Sobotę będziemy prosić Parafian o pozostawienie czegoś ze „święconki”. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się do Zespołu Charytatywnego, który pełni dyżur we wtorki Wielkiego Postu w godz. 18.00-19.00 w kancelarii.

* Kościół św. Józefa jest kościołem stacyjnym Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze Świętą odprawioną pod przewodnictwem bpa Ireneusza Pękalskiego we wtorek 4 kwietnia o godz. 18.00. Zachęcamy do kupienia książki „Łódzkie kościoły stacyjne” w cenie 15 zł.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.