Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA 24 WRZEŚNIA 2017 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

* Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwa Narodowy Kongres Trzeźwości. Brońmy nasze społeczeństwo przed pijaństwem podejmując chociażby krucjatę modlitewną w tej intencji.

* W piątek 29 września obchodzić będziemy święto archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 18.00 i 18.30

* W najbliższą sobotę odbędzie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Torunia. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby.
Wyjazd o 7.30 rano, przyjazd ok. 20.00. W programie zwiedzanie Radia Maryja, Msza Święta w kościele Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, 3-godzinne zwiedzanie Torunia z przewodnikiem miejscowym. Zagwarantowana opieka pilota, ubezpieczenie. Zapisy u siostry Moniki.

* Także w sobotę o godz. 10.00 w salce w budynku parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Wymagane jest wcześniejsze zapisanie się. Karty zapisu są do pobrania w zakrystii oraz w kancelarii do 30 września.
Przypominamy, że zgodnie ze Statutami Archidiecezji Łódzkiej miejscem przygotowania i przystępowania do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania a nie szkoły.

* W następną niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Ofiary na tzw. tacę gospodarczą składać będziemy w niedzielę 8 października.

* Zwracamy się do wszystkich parafian z gorącą prośbą o oddanie głosu na dwa projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Łodzi

-Modernizacja i zagospodarowanie placu zabaw przy szkole nr 23
-Sala zabaw i relaksu „Radosny zakątek” w SP 23

Miejsca te umilą i uatrakcyjnia naszym dzieciom czas spędzany w szkole i po zajęciach szczególnie w takie dni jak te, kiedy pogoda płata nam figle. O oddanie głosu proszą rodzice, uczniowie i nauczyciele SP nr 23.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do Pani”, „L’Osservatore Romano”, „Wzrastanie”.