Ogłoszenia parafialne

17 WRZEŚNIA 2017 r. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone nautrzymanie Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby StolicyApostolskiej. Składamy serdeczne podziękowanie.

Jutro w poniedziałek przeżywać będziemy święto św. Stanisława Kostki – patrona
Polski, szczególnie dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 18.00 i 18.30

W najbliższy piątek ks. Robert zaprasza na spotkanie kandydatów na ministrantów na godz. 17.00, ministrantów na godz. 19.00, siostra Monika bielanki i scholanki na godz. 19.00.

W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów.
Wszystkich uczniów, zwłaszcza rozpoczynających naukę w szkole serdecznie zapraszamy.

W sobotę 30 września br. odbędzie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Torunia. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby.
Wyjazd o 7.00 rano, przyjazd ok. 20.00. W programie zwiedzanie Radia Maryja, Msza Święta w kościele Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, 3-godzinne zwiedzanie Torunia z przewodnikiem miejscowym. Zagwarantowana opieka pilota, ubezpieczenie. Prosimy najlepiej dziś podejmować decyzję, ponieważ musimy jak najszybciej potwierdzić rezerwację busa 30 czy 20 osobowego. Zapisy u siostry Moniki do następnej niedzieli.

W sobotę 30 września o godz. 10.00 w salce w budynku parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Wymagane jest wcześniejsze zapisanie się. Karty zapisu są do pobrania w zakrystii oraz w kancelarii do 30 września.
Przypominamy, że zgodnie ze Statutami Archidiecezji Łódzkiej miejscem przygotowania i przystępowania do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania a nie szkoły.

Dziś po Mszach Świętych osoby ze Wspólnoty „Legion Małych Dusz” rozprowadzają „Orędzie Miłosiernej Miłości”. Jest to książka o wielkiej wartości. Pan Jezus kazał przekazać Małgorzacie następujące słowa: „Wszystkim, którzy wezmą tę książkę jako drogowskaz swego życia, obiecuję jako zapłatę pełnię nadzwyczajnych łask już w tym życiu”. Spotkania Wspólnoty odbywają się w trzecie piątki miesiąca o godz. 18.30 w salce przy kancelarii. Zachęcamy do kupienia i czytania „Orędzia”. Koszt ksiązki to 20 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do Pani”, „L’Osservatore Romano”, „Wzrastanie”.