Ogłószenia parafialne

OGŁOSZENIA 03 WRZEŚNIA 2017 r.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość. Zebrane dzisiaj ofiary na tzw. tacę gospodarczą przeznaczone są na wymianę instalacji odgromowej na kościele. Składamy serdeczne podziękowanie. W całym miesiącu sierpniu zebrano ofiary na niedzielne tace w wysokości 2959,96 zł. Utrzymanie pracowników parafii kosztowało 5500 zł, energia elektryczna w kościele 220 zł, alarm przeciwpożarowy i antywłamaniowy 369 zł. Dobiegają końca prace związane z niezbędną naprawą organów. Czeka nas także w niedługim czasie generalny remont tego instrumentu – koszt to 100 tys. złotych. Potrzeba także wymienić kolejne czujki w systemie alarmowym.
Nie podajemy jeszcze kosztów utrzymania budynków parafialnych. Prosimy bardzo o zrozumienie, otwarte serca, modlitwę, ofiary pieniężne, a także szukanie sponsorów.

* Od 1 września w dni powszednie Msze Święte są sprawowane o godz. 7.00, 18.00 i 18.30, odprawiać będziemy także Mszę Świętą w niedzielę o godz. 13.00.
W drugie czwartki miesiąca o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego

* Jutro w poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 08.00.

* We wtorek 5 września zapraszamy na Mszę Świętą i nowennę do św. Józefa o godz. 18.30. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

* W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i powołań kapłańskich i zakonnych na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.30

* W piątek 8 września obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. Jest to zarazem święto patronalne naszych Sióstr Nativitanek. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.30. W tym dniu odnowimy akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy także na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Modlitwę o Uzdrowienie po Mszy Świętej o godz. 18.30.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „List do Pani”, „L’Osservatore Romano”, „Wzrastanie”.