Ogłoszenia Parafialne 20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA 20 GRUDNIA 2020 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.* Kończy się czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dostępne są opłatki.
Na Roraty zapraszamy do czwartku włącznie o godz. 07.00, które będą poprzedzać Godzinki o 06.40.

 * W związku z rokiem św. Józefa w naszej parafii będzie można uzyskać odpust zupełny podczas modlitw przez wstawiennictwo św. Józefa w następujące dni tygodnia:
we wtorki po Mszy Świętej wieczornej – modlitwy w intencji Kościoła
prześladowanego wewnątrz lub na zewnątrz oraz o umocnienie wszystkich
chrześcijan poddanych różnym formom prześladowania.
w środy po Mszy Świętej wieczornej w dniu poświęconym w tradycji łacińskiej św. Józefowi* W czwartek 24 grudnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.* W czwartek w Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy na poranną Mszę Świętą o godz. 07.00.
W tym dniu będą odprawione dwie „Pasterki” – pierwsza o godz. 22.00, druga o godz. 24.00.
* W środę 25 grudnia zapraszamy na Msze Święte o godz.8.30, 10.00,11.30, 13.00, dodatkowa o 17.30 oraz o 19.00.
* W sobotę 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana. Msze Święte sprawowane będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 19.00.*   W niedzielę 27 grudnia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 odnowione zostaną śluby małżeńskie.  * W czwartek 31 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną na zakończenie roku o godz. 17.30.* Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” ze względu na pandemię nie odbędzie się w tradycyjnym terminie.
Planowana jest po Wielkanocy po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.* W Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00.* Orszak Trzech Króli wpisał się w tradycję Łódzkiego Kościoła. W tym roku ze względu na pandemię nie mamy możliwości zorganizowania Orszaku w dotychczasowej formie.
Będzie on miał charakter rodzinny, a dodatkowo, zgodnie z decyzją Ks. Abpa Grzegorza Rysia, nabierze wymiaru charytatywnego. Tak jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar: pieluszki, mleko w proszku, kosmetyki dla niemowląt lub dar pieniężny. Dnia 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. W ten sposób Orszak nabierze również wymiaru pro-life i stanie się Orszakiem za Życiem, co w dzisiejszej sytuacji wydaje się bardzo ważne.
Torby na artykuły ofiarowane w ramach orszakowej zbiórki darów można pobrać w zakrystii lub kruchcie kościoła. Torby wypełnione potrzebnymi produktami prosimy składać do niedzieli 3 stycznia przy żłóbku.* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki:
„Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Mały Gość Niedzielny” „Idziemy” oraz „Przewodnik Katolicki”.