Ogłoszenia Parafialne 2 sierpnia 2020

Ogłoszenia Parafialne Parafia Świętego Józefa NMP w Łódzi
OGŁOSZENIA 02 SIERPNIA 2020 r. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.* W okresie wakacyjnym (lipcu i sierpniu) uległ zmianie porządek odprawiania Mszy Świętych w niedziele.
Nie ma Mszy Świętych o godz. 13.00.


* Rozpoczął się sierpień – miesiąc abstynencji.
Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych.
Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu.


* Dzisiaj:
• 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli nawiedzając pobożnie kościół
i wypełniając pozostałe, zwyczajne, warunki uzyskania odpustu,
święcimy pojazdy po każdej Mszy Świętej.
Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego kościoła.* We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą i nowennę do św. Józefa o godz. 18.00.
Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.* W czwartek 6 sierpnia obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 09.00, 18.00 i 19.00* W pierwszy piątek miesiąca będziemy spowiadać podczas Mszy Świętej od godz. 7.00 i w godz. 17.30 – 18.00.
Odwiedzimy chorych w domach.* W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki”.