Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA 19 MARCA 2017 r. III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.

  * Trwają rekolekcje dla dorosłych, które prowadzi ks. Stanisław Kotowski. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona parafii i archidiecezji łódzkiej. Msze odpustowe będą sprawowane o godz. 10.00, 12.00 i o godz. 18.30 z procesją Eucharystyczną i uroczystym „Te Deum”.
Nie będzie Mszy Świętej o godz. 07.00
.

 * W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.30 dla dorosłych (po Mszy Świętej o 9.00), 18.00 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 18.15

 * W sobotę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 09.00 i 18.30, podczas których będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.

 * W następną niedzielę zapraszamy Dzieci Komunijne z Rodzicami na Mszę Świętą o godz. 11.30. Prosimy o przyniesienie świec (najlepiej chrzcielnych). Rodziny Komunijne odnowią Przymierze Chrztu Świętego.

 * Tak jak w ubiegłym roku pragniemy zorganizować pomoc świąteczną dla najuboższych naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję poprzez złożenie deklaracji o pomocy do Zespołu Charytatywnego. W Wielką Sobotę będziemy prosić Parafian o pozostawienie czegoś ze „święconki”. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się do Zespołu Charytatywnego, który pełni dyżur we wtorki Wielkiego Postu w godz. 18.00-19.00 w kancelarii.

 * Nasz kościół św. Józefa jest Kościołem Stacyjnym Wielkiego Postu. We wtorek 04 kwietnia o godz. 18.00 ks. Biskup Ireneusz Pękalski będzie przewodniczył Eucharystii  i odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ofiary zebrane podczas Mszy Świętej   przeznaczone będą na cele charytatywne. Zachęcamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie. Zachęcamy do kupienia książki „Łódzkie kościoły stacyjne” w cenie 15 zł.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”,   „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Wzrastanie „ dla młodzieży, „ List do Pani”.