Ogłoszenia Parafialne 1 sierpnia 2021

Ogłoszenia Parafialne Parafia Świętego Józefa NMP w Łódzi

OGŁOSZENIA 01 SIERPNIA 2021 r. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła.


* Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych nie ma Mszy Świętych w niedziele o godz. 13.00. W sierpniu nie ma nabożeństw w niedziele o godz. 18.15. Nabożeństwa do Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa będziemy odprawiać po Mszy Świętej o godz. 8.30 a wypominki (modlitwy za zmarłych) o godz. 8.15.


* Rozpoczął się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu.


* W tym tygodniu:
jutro w poniedziałek 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli nawiedzając pobożnie kościół i wypełniając pozostałe, zwyczajne, warunki uzyskania odpustu.
we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00, modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 21.00, możliwość spowiedzi.

w środę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej, modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa
w czwartek nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45
w piątek 6 sierpnia obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 09.00 i 18.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca – spowiedź 15 minut przed Mszą Świętą i bezpośrednio po Niej.
w sobotę nabożeństwo różańcowe przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.45
w następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.


* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Mały Gość Niedzielny” „Idziemy” oraz „Przewodnik Katolicki”.