Ogłoszenia 25 grudnia.

Ogłoszenia Parafialne Parafia Świętego Józefa NMP w Łódzi
OGŁOSZENIA 25 GRUDNIA 2019 r. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

Ojciec Święty Franciszek napisał „Drodzy bracia i siostry, żłóbek należy do miłego i wymagającego procesu przekazywania wiary. Począwszy od dzieciństwa, a następnie w każdym okresie życia, uczy nas kontemplować Jezusa, odczuwać miłość Boga do nas, odczuwać i wierzyć, że Bóg jest z nami, a my jesteśmy z Nim, wszyscy jako dzieci i bracia dzięki temu Dzieciątku, Synowi Boga i Dziewicy Maryi. I odczuwać, że na tym polega szczęście. … Otwórzmy serce na tę prostą łaskę, pozwólmy aby z zadziwienia zrodziła się pokorna modlitwa: nasze <dziękuję> Bogu, który zechciał dzielić z nami wszystko, aby nas nigdy nie zostawić samymi”. Składamy najlepsze życzenia: pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia.


* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła. Za ubranie choinek i dekorację Bożonarodzeniową dziękujemy siostrze Monice, s. Katarzynie, panu Jackowi, ks. Albinowi, dn Maciejowi, Asyście, młodzieży oraz pozostałym osobom.


* Dzisiaj Msze Święte sprawowane są według porządku niedzielnego.


* Jutro w czwartek 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 19.00.


* W niedzielę 29 grudnia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 10.00 odnowione zostaną śluby małżeńskie.


* W Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30. W tym dniu obecność na Eucharystii jest obowiązkowa.


* Koncert Kolęd – „Triumfy Króla Niebieskiego” w wykonaniu Stowarzyszenia Śpiewaczego MONIUSZKOWCY odbędzie się w poniedziałek 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli o godz.18.00. Podczas koncertu będzie można złożyć dar serca na potrzeby Stowarzyszenia.


* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki: „Niedziela” z kalendarzem na 2020 r i płytą z kolędami w cenie 10 zł , „Gość Niedzielny” z Modlitwą Wigilijną w cenie 10 zł, „Mały Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” z rozważaniami – „5 minut z Bogiem” w cenie 10 zł, „Idziemy” w cenie 5 zł.