OGŁOSZENIA 25 GRUDNIA 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne Parafia Świętego Józefa NMP w Łódzi

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

Jezus nam się narodził jako dar darmo dany. Jest obrazem Miłości Ojca
– Miłości, która się nie zmienia ale nas zmienia.

Przynosi nam życie Dziecka Bożego. Tak jak chleb jest pokarmem naszego życia.
Parafianom i Gościom Składamy najserdeczniejsze życzenia – abyśmy zawsze pozwalali Bogu nas kochać i sami kochali innych. Zdrowych, pełnych pokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia.* Dziękujemy za wszelką pomoc, modlitwę i życzliwość, za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie Kościoła. Za ubranie choinek i dekorację Bożonarodzeniową dziękujemy ks. Albinowi siostrze Monice, s. Katarzynie, panom Jackowi, Zbyszkowi, paniom: Irenie, Teresie, Irenie


* W związku z rokiem św. Józefa w naszej parafii będzie można uzyskać odpust zupełny podczas modlitw przez wstawiennictwo św. Józefa w następujące dni tygodnia:
we wtorki po Mszy Świętej wieczornej – modlitwy w intencji Kościoła prześladowanego wewnątrz lub na zewnątrz oraz o umocnienie wszystkich chrześcijan poddanych różnym formom prześladowania.
w środy po Mszy Świętej wieczornej w dniu poświęconym w tradycji łacińskiej św. Józefowi* W piątek 25 grudnia zapraszamy na Msze Święte
o godz.8.30,10.00,11.30, 13.00, dodatkową o 17.30 oraz o 19.00.* W sobotę 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana.
Msze Święte sprawowane będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 19.00.* W niedzielę 27 grudnia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 10.00
odnowione zostaną śluby małżeńskie* W czwartek 31 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną na zakończenie roku o godz. 17.30.* Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” ze względu na pandemię nie odbędzie się w tradycyjnym terminie.
Planowana jest po Wielkanocy po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.* W Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00.* Orszak Trzech Króli wpisał się w tradycję Łódzkiego Kościoła. W tym roku ze względu na pandemię nie mamy możliwości zorganizowania Orszaku w dotychczasowej formie. Będzie on miał charakter rodzinny, a dodatkowo, zgodnie z decyzją Ks. Abpa Grzegorza Rysia, nabierze wymiaru charytatywnego. Tak jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar: pieluszki, mleko w proszku, kosmetyki dla niemowląt lub dar pieniężny. Dnia 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. W ten sposób Orszak nabierze również wymiaru pro-life i stanie się Orszakiem za Życiem, co w dzisiejszej sytuacji wydaje się bardzo ważne. Torby na artykuły ofiarowane w ramach orszakowej zbiórki darów można pobrać w zakrystii lub kruchcie kościoła. Torby wypełnione potrzebnymi produktami prosimy składać do niedzieli 3 stycznia przy żłóbku.* Pomoc psychologiczna w naszej parafii w nowym roku będzie udzielana w każdy czwartek.
Będzie ona dotyczyć: sytuacji kryzysowych, problemów w relacjach, strat prokreacyjnych – poronienia, aborcji i śmierci dziecka, doświadczenia negatywnych skutków stresu, braku satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym, doświadczenia konsekwencji różnego rodzaju traum.
Ze względu na pandemię konsultacje odbywają się online w czwartki od 17.00 do 18.30 po wcześniejszym umówieniu się. Tel do kontaktu 503 14 33 21.
Najbliższy dyżur odbędzie się 7 stycznia.
Kiedy obostrzenia będą zmniejszone konsultacje będą odbywać się w kancelarii.* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do nabycia tygodniki:
„Niedziela”, „Gość Niedzielny, „Mały Gość Niedzielny” „Idziemy” oraz „Przewodnik Katolicki”.