Chata

„Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa, Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie ukrytej na pustkowiach Oregonu znaleziono ślady wskazujące na to, że zaostała brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend.

Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. To, co tam znajduje, odmienia jego życie na zawsze.

W świecie, w którym religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?” Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was i być może odmienią tak , jak jego”*.

Czy Bóg może być murzynką? Czy Bóg słucha funku? Jaka jest Święta Trójca? … te i inne odpowiedzi znajdziesz na stronach „Chaty”

Książkę polecił mi o. Tomasz, jemu jego znajomy.  Książka jest wyjątkowa więc i ja zachęcam do jej przeczytania. Jeśli i Waszym zdaniem zasługuje na uwagę, polećcie ją Waszym dobrym znajomym.

 

Ania Oleksiewicz


*W.P Young „Chata, gdzie tragedia zderza się z wiecznością”